Szkolne Przygody Gangu Słodziaków - konkurs

gangslodziakowplakatZapraszamy uczniów klas I – III SP do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków".

Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10 min.) czytania otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Uczniowie czytają w swoich domach z rodzicami oraz w szkole - wspólnie z p. Magdaleną – szkolnym bibliotekarzem.

Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie jest przepustką do wzięcia udziału w konkursie. Przygotowaniem do niego będzie obchodzony 29 września „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" (w naszej szkole będzie to piątek - 28 września).

Konkurs polega na napisaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawienie jej w zależności od poziomu:
Klasa I - rysuje swoje historie;
Klasa II - tworzy komiks;
Klasa III - pisze krótkie historie i je ilustruje.

Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków", natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dofinansowanie księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000 zł oraz nagrody dla ucznia i jego zespołu klasowego.

Copyright 2011. Free joomla templates |