Aktualności

Projekt edukacyjny „Bohaterom Niepodległej”

Projekt edukacyjny „Bohaterom Niepodległej”
Świętujemy Niepodległą.
III etap 2017/2018

Wstęp
Odzyskanie Niepodległości przez Polskę jest bardzo ważnym wydarzeniem  nie tylko dla naszego miasta,  ale dla całej Ojczyzny.   Przez  123 lata  naszego państwa  nie było na mapie Europy. Był to trudny czas okupiony wielkim cierpieniem oraz śmiercią wielu tysięcy Polaków.   Nasi rodacy nie poddawali się, prowadzili walkę z zaborcami narażając niejednokrotnie swoje życie. Chart ducha oraz ogromne poświęcenie spowodowały, że po ponad 100- latach niewoli Polska stała się wolnym krajem. Zawdzięczamy to nie tylko wielkim osobowościom, ale również zwykłym mieszkańcom polskich miast.  Wszystkim jesteśmy winni pamięć i hołd-  ceńmy ich i  wspominajmy , a ocalimy historię  od zapomnienia.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum AK

Dnia 16.10.2017 r. uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do krakowskiego Muzeum Armii Krajowej. Tam poznali historię AK powołanej w 1939r. rozkazem naczelnego wodza gen. Władysława Sikorskiego. Zapoznali się także z działalnością Cichociemnych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z okresem II wojny światowej, wypełniali legitymację z czasów okupacji i brali udział grze strategicznej. Po dniu pełnym wrażeń młodzież udała się na dworzec i wróciła do Tarnowa.

Konkurs plastyczny : „Jan Paweł II Papież, Patron, Święty”

W dniu 13 października uczeń klasy II gimnazjum – Piotr Kędryna został nagrodzony w konkursie plastycznym „Jan Paweł II Papież, Patron, Święty". Praca naszego ucznia została wysoko oceniona przez jury konkursowe, które postanowiło przyznać Piotrowi wyróżnienie.

Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

zobacz zdjęcia

Europejski tydzień Zrównoważonego Transportu

22 września obchodziliśmy Europejski tydzień Zrównoważonego Transportu. Uczniowie przygotowali plakat promujący akcję. W dniu „bez samochodu" wielu uczniów i nauczycieli przyszło do szkoły pieszo lub skorzystało z komunikacji miejskiej.
Przyłączyliśmy się także do konkursu „MPKsiążka 2017", kutego celem było zebranie jak największej ilości książek i przekazanie ich do MPK Tarnów. Książki zostaną umieszczone w autobusach komunikacji miejskiej, by umilić czas pasażerom podczas przejazdu. Uczniowie naszej szkoły przekazali zebrane przez siebie książki, które dostarczyli do wyznaczonego punktu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na pikniku rodzinnym z okazji „Dnia Babiego Lata". Nasza szkoła znalazła się wśród 10 laureatów i otrzymała nagrodę w postaci książki, którą będzie można wypożyczyć z biblioteki szkolnej.

Copyright 2011. Free joomla templates |