CyfrowoBezpieczni

Szkolenie dla rodziców

cyfrowobezpieczni27 kwietnia w naszej szkole w ramach projektu CyfrowoBezpieczni.pl odbyło się szkolenie dla Rodziców pt: „Bezpieczeństwo Cyfrowe dzieci i młodzieży". W szkoleniu uczestniczyli rodzice Szkoły Podstawowej a szkolenie przeprowadził szkolny p. K.Galas.

CyfrowoBezpieczni - szkolenie dla uczniów i nauczycieli

W dniu 13 kwietnia do naszej szkoły zawitał edukator z projektu CyfrowoBezpieczni.pl. Uczniowie szkoły podstawowej odbyli zajęcia nt. zagrożeń w sieci oraz w jako sposób bezpiecznie poruszać się w Internecie. Szkoleniem zostali objęci również nauczyciele którzy uczą w szkole podstawowej a dla całej społeczności szkolnej zorganizowany został apel.

zobacz zdjęcia

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w Polsce od 2005 roku. Organizowany jest przez Polskie Centrum Programu SafeInternet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Nasza szkoła również włączyła się w obchody DBI. W ramach tej akcji odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa w sieci. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się jak należy się zachowywać podczas surfowania w sieci, aby być bezpiecznym i na jakie zagrożenia muszą uważać.

zobacz więcej zdjęć

CyfrowoBezpieczni – ankieta

ankietaNasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego programu www.cyfrowobezpieczni.pl  w poprzednim roku programem objęci byli uczniowie starsi gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Obecnie o tym jak być bezpiecznym w sieci dowiedzą się uczniowie szkoły podstawowej.

W ramach programu cyfrowobezpieczni.pl zwracam się z prośbą do rodziców uczniów oraz nauczycieli uczących w  szkole podstawowej o wypełnienie krótkiej ankiety (ankieta  jest anonimowa i dobrowolna).

Klasy 1-3
Uczniowie - uruchom
Rodzice - uruchom
Nauczyciele - uruchom

Klasy 4-6
Uczniowie - uruchom
Rodzice - uruchom
Nauczyciele - uruchom

Copyright 2011. Free joomla templates |